avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate Tammy Simmonds

Activitate Tammy Simmonds

Buna ziua, am nevoie de un avocat care se poate ocupa cu trecerea unei masini de pe PFA pe persoana fizica. Mentionez ca PFA a fost radiat acum cativa ani. Suntem locati in Timisoara. Va multumesc
Răspuns la discuția Masina cumparata pe pfa
Multumesc foarte mult pentru raspuns. Mama a radiat firma cu cativa ani in urma, poate asta sa fie o problema?

Multumesc
Buna ziua,

Am si eu o intrebare in legatura cu masina mamei mele. Cand a cumparat masina, mama a fost inregistrata ca si Persoana Fizica Autorizata, si pe cartea de identitate a masinii, pe prima pagina, in loc de data ei de nastere apare nr de inregistrare la comert pt PFA. Mama a cumparat masina in liesing si a platit-o integral.

Mama a radiat PFA acum cativa ani dar nu a transferat masina de pe PFA pe ea. Mentionez ca in sectia proprietar scrie numele mamei mele si scrie persoana fizica. Din pacate mama nu a stiut ca trebuia sa faca transfere masina de pe PFA pe numele ei.

Cand a incercat sa isi re-innoiasca asigurarea acum recent, i s-a spus ca nu se poate din cauza ca masine e pe PFA.

Intrebarea mea este, se poate acum trece masina de pe PFA pe mama mea chiar daca PFA nu mai exista? Multumesc anticipat pentru respuns.