avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate vasile coman

Activitate vasile coman

Mă repet, eu vreau să vând casa, dar cumpărătorii nu vor să cumpere pt că, casa este veche , vor să construiască altceva și nu pot. Eu voiam o soluție pt a putea vinde casa. Mulțumesc.
Bună seara! Cum să procedez să pot vinde o casă
care are un perete și acoperișul comun cu al vecinului motiv, pt. care potențialii cumpărători refuză să o cumpere pt că nu pot construi pe terenul respectiv ceea ce vor ei. Vecinul refuză orice discuție .
Mulțumesc mult!
ynocentta te rog răspunde-mi la ultima întrebare având în vedere că ești o persoană care știe multe despre acest subiect, respect
Mulțumesc ynocenta, este un răspuns mai complet. Eu vreau să-mi platesc taxele la instituțiile statului ca orice român de bună credință, dar am fost refuzat. Întrebarea este simplă, baza legală de refuz? Celelalte cheltuieli comune nu sunt justificate legal prin facturi, contracte, etc. deși am cerut în scris la președinte și nu mi-a răspuns nici după 30 zile
Mulțumesc Ionuț Ion, dar am făcut cerere la președinte în scris să-mi prezinte copii după facturi legale inclusiv actele de alegere a comitetului de bloc și a cenzorului care practic nu au fost aleși în ședințele asociației de locatari și nu am primit raspuns nici după 30 zile. Întrebarea mea este simplă, în ce bază legală iși permit să-mi refuze plata întreținerii către instituțiile statului, care este o obligație cetațenească?
Bună seara! Care sunt prevederile legale care dau dreptul administratorului de bloc să refuze incasarea cheltuielilor la întreținere pe motiv că nu plătesc lucrări făcute fără a se prezenta facturi legale membrilor asociației de locatari? Am cerut explicații în scris și nu mi s-a răspuns