avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian Voican Adrian

Activitate Adrian Voican Adrian

Răspuns la discuția demisie
Buna ziua.Demisia fiind act unilateral de vointa nu trebuie aprobata ci este doar neceasar ca angajatul sa lucreze pe perioada preavizului, perioada stabilita in CIM.Daca puteti face dovada trimiterii demisiei de la data de 09.02.2009 aceasta este data de la care se calculeaza preavizul
Răspuns la discuția Facturi neachitate
Buna ziua. Se poate intenta o singura actiune dar in opinia mea ar fi bine sa contactati un avocat care va va indruma , oricum cheltuielile de judecata va fi in sarcina debitorului
PERSONAL AM CONSIDERAT CA ACEST SITE ESTE O BINEFACERE MAI EXACT LEGATURA DINTRE CEI CU EXPERIENTA IN DREPT SI CEI CARE AU NEVOIE DE CUNOSTIINTELE LOR SI DUPA CE M-AM CONVINS CA NU E ASA MA RETRAG SINCER CU UN GUST FOARTE AMAR.SUCCES PATRONILOR,ADMINISTRATORILOR SI MODERATORILOR IAR UTILIZATORILOR POATE MAI INCERCATI SI ALTCEVA
Obligatia asigurarii de catre angajator a timpului necesar alaptarii este numai pana la varsta de 1 an in concluzie depinde de varsta copilului
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Majorarea pensiei de intretinere se poate obtine pe cale judecatoreasca la instantele de judecata.In situatia neplatii pensie de intretinere o perioada mai mare de 2 luni puteti formula o plangere penale pentru comiterea infractiunii de abandon de familie
Răspuns la discuția alcool la volan- pasi de urmat
In opinia mea angajati-va un avocat si acesta va indruma ce trebuie sa faceti
Răspuns la discuția concediu
Nu pricep intrebare,adica ati efectuat concediul de odihna si acum vrei sa cereti bani pentru el?
Răspuns la discuția plata taxe(cas.cass.etc)online
Platind on line platit dintr-un cont bancar deci puteti face dovada cu extrasul de cont bancar
Răspuns la discuția Concediere gestionar
Depuneti o seizare scrisa la conducerea unitatii cu toate aceste aspecte, pentru a le putea ulterior folosi intr-un eventual proces.
Răspuns la discuția adeverinta de vechime
Solicitati printr-o cerere scrisa adresata angajatorului eliberarea adeverintei de vechime si daca dupa 30 de zile nu o primiti ii actionati in judecata.