avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate CriGalan

Activitate CriGalan

Multumesc mult! Nu, balconul nu avea placa de beton sau altfel din constructia initiala. Acum avem acest sandwich din ce o fi el. Un proprietar de la ultimul etaj are pretentia sa ii repare Asociatia acoperisul.
Buna ziua,

Acoperisul balconului este parte comuna chiar si in situatia in care balcoanele au fost inchise cu termopan si acoperite cu placa "sandwich" de Primaria de Sector in programul de reabilitare termica? Initial, balcoanele de la ultimul etaj nu aveau acoperis.

Multumesc!
Multumesc!
Buna ziua,
Presedintele Asociatiei de Proprietari poate fi unul angajat la alta institutie? Poate fi platit de asociatie? Veniturile se cumuleaza la plata taxe si impozite?
Multumesc!
Multumesc mult, am citit si eu dar nu am incredere in incompetentii astia.
Multumesc, stiu dar ei mi-au trimis adresa la MF.
Pensionarii care au pensie mai mare de 4000 Lei platesc 10% CASS la suma acre depaseste 4000 Lei.
Buna ziua,
Pentru restituirea sumelor retinute in perioada ianuarie 2022 - ianuarie 2023, in temeiul OUG 130/2022 declarata neconstitutionala in dec 2022, trebuie sa dau in judecata Ministerul Finantelor sau Ministerul Muncii?

Multumesc!
Multumesc
Cine verifica, face audit unei Asociatii de Locatari? Cine ii verifica pe cenzori? Exista un organism al statului care controleaza modul de administrare a asociatiei?