avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Activitate nica_razvan2000

Activitate nica_razvan2000

Vineri la ora 18.45 eram pe la Costin Georgian si era foarte multa aglomeratie.Am depasit coloana de masini pe linia de tranvai sperand ca voi prinde semaforul pe verde si voi vira la stanga spre Auchan.
La semafor este refugiul de tranvai.in spatele meu mai era o masina, iar in timp ce mergeam a iesit taxiu din coloana in fata mea iar pentru al evita l-am depasit .Am ajuns la semafor si sa facut rosu spre stanga unde intentionam sa merg, in acelasi moment sa dat drumu la semafor pentru directia inainte asa ca am continuat drumul inainte. Dupa 100m am fost oprit si mi sa suspendat permisul.Domnul politist a zis ca mi se suspenda pe 3 luni iar in ciuda rugamintilor mele a fost suspendat pe 1 luna + 200ron (100 in 48 ore) amenda si 4 puncte penalizare.Am primit dovada ca mai pot circula 15 zile.Pe procesul verbal scrie ca am fost inregistrat pe caseta cu numarul 5**....Lucrez ca sofer si as putea ramane fara servici daca nu reusesc sa imi recuperez permisul cumva...Pot face o prelingire de dovada ceva si apoi dupa ce trece luna sa il recuperez? exista vre-o solutie? Va rog din suflet sa ma ajutati!!