avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Activitate Geograf.008

Activitate Geograf.008

Multumesc foarte mult pentru raspuns!
Buna ziua! As dori si eu sa adresez o intrebare. De curand, mi s-a intamplat ca o vecina sa imi atraga atentia cu privire la faptul ca mi-am plimbat cainele pe un spatiu verde neamenajat dintre blocuri, iar nevoile cainelui au parut sa o deranjeze pe femeia in cauza, sub argumentul ca in acel spatiu s-ar mai juca niste copii. Eu am reactionat spunand ca am tot dreptul sa-mi plimb cainele in acel spatiu, cu atat mai mult cu cat in zona in care stau nu exista un parc propriu-zis decat la aproximativ 15-20 de minute distanta, iar cainele meu are 14 ani si jumatate, prin urmare deplasarea pana acolo pentru rutina zilnica nu este posibila decat cu masina. Ar trebui sa-mi fac probleme din punct de vedere legal in cazul in care ajung la discutii contradictorii mai serioase cu aceasta vecina? Mentionez ca locuiesc in Constanta, iar spatiul este localizat in spatele blocului vecin, si consta intr-un cerc de iarba de cativa metri patrati din jurul unui pom, fara a fi amenajat ori a avea ca scop un loc de joaca pentru copii. Pe o parte din suprafata chiar se parcheaza masini. De asemenea, curat intotdeauna in urma cainelui, deci consider ca nu are cu ce deranja pe absolut nimeni. Multumesc anticipat pentru raspuns!