avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Activitate Ionut130990

Activitate Ionut130990

Răspuns la discuția Amenda formular PLF
Eu am făcut plângere contravențională și am luat un avocat sa depună dosarul meu cu toate dovezile la judecătoria de unde aparțin...nu am plătit ce spuneți voi 1000 lei.. În schimb am. Plătit cheltuieli judecătorești pe care le doresc inapoi dacă voi avea câștig de cauza.. Eu am avut PLF completat cu 3 ore inainte sa ajung în România. Noroc ca am salvat PLF în telefon.. Cu aceste dovezi și cu link-ul de pe email cu care m am autentificat ma voi judecata cu DSP pana în panzele albe... De ce sa plătesc o amenda pe nedrept sau cum plătiți voi 1000 lei pe nedrept. Sublienez ca trebuie sa acționați în max 15 zile de când ați primit plicul.. DE ACUM DOAMNE AJUTA... SPERAM SA SE ANULEZE AMENDA DE 3000 LEI SPER SA RECUPEREZ TAXELE DE JUDECATA ȘI DACĂ VOI PUTEA O SA VREAU ȘI DAUNE MORALE... ESTE UN ABUZ ÎN SERVICIU OAMENI BUNI...!!! DSP A AMENDAT APROAPE TOȚI ROMANII CARE AU VENIT DIN STRĂINĂTATE ÎN ROMÂNIA ÎN PERIOADA 28dec-8 ianuarie 2022.. Și subliniez ca au avut PLF completat în timp util.
Răspuns la discuția Amenda formular PLF
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
@GASMANEA
Eu astăzi am dat în judecata DSP cu un avocat. Sunt în aceeași situație... Dar nu voi plăti 1000 lei never. În schimb am plătit cheltuieli de judecata. Speram sa câștigăm cu toții în instanta dar sa acționați în maxim 15 zile de la data scrisă pe plicul cu procesul verbal
Răspuns la discuția Amenda formular PLF
DACĂ AFLAȚI MAI MULTE DETALII VA ROG SA MA ANUNȚAȚI ȘI PE MINE ÎN LEGĂTURĂ CU AMENDA. CE FACEȚI CU EA..

catalinalascu91@gmail.com a scris:

Buna ziua.Am primit amenda pe numele meu si al sotului.,noi avand completat plf.Cum se procedeaza mai exact cu plata ,contestatia.Mentionez ca noi nu mai suntem in tara.Multumesc

Răspuns la discuția Amenda formular PLF
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aștept răspuns și eu. Sunt în aceeași situație. Salut !
Intrebare pentru cei care au intrat de sarbatori in Romania si AU COMPLETAT formularul PLF: si-a luat cineva amenda de la DSP 3000 lei pentru ca a completat formularul în timp util (24 ore inainte sau 24 ore după ce a ajuns în România)?? sunt curios daca e cineva in situatie similara si ce faceti in aceasta situație. ???? ???? Rog seriozitate ! Multumesc. SUBLINIEZ CA AM AVUT CELE 3 DOZE DE VACCIN, TEST PCR VALABIL 48 ORE, FORMULARUL COMPLETAT PLF ȘI PASAPORTUL.. CE ALTCEVA MAI DORIȚI OAMENI BUNI!!!