avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate Anda 70

Activitate Anda 70

Ultimele reguli spun ca la 3 cazuri in clasa, intra clasa respectiva in online. [ link extern ]
Va rog frumos sa ma ajutati in urmatarea nelamurire privind viabilitatea postului.
In 2020 am participat la titularizare si am ocupat postul respectiv. In anul urmator am primit continuitate pe post. De asemenea am sustinut si examenul de definitivare in invatamant cu nota 9.15. In acesti doi ani scolari 2019-2020 / 2020-2021 am obtinut calificativul foarte bine.
Anul acesta scolar 2021-2022, fiind insarcinata, cu sarcina cu risc de avort, am fost in concediu de risc maternal, incepand cu 13 septembrie. As dori sa imi depun dosarul pe viabilitatea postului, indeplinind toate conditiile, mai putin calificativul partial pe acest an scolar. Luand in considerare, ca din motive neimputabile mie, am lipsit din 13 septembrie si implicit, nu pot primi acest calificativ partial, exista vreo exceptie? As putea depune dosarul si sa obtin prelungirea contractului pe viabilitatea postului cu calificativele integrale pe cei doi ani anteriori?