avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate Laurentiu1337

Activitate Laurentiu1337

Buna seara, deci o concluzie care ar fii?
Salutari, au fost trimise 2 sau 3 notficari de evacuare, iar bunurile sunt de natura IT, dar foarte vechi.
Buna ziua,
Am si eu urmatoarea problema: Detin un apartament cu 3 camere care este dat in chirie unei persoane care detine o firma pe adresa respectiva, domnul/doamna nu mai locuieste acolo, apartamentul este gol de ani de zile, nu are contract de inchiriere.
In momenul de fata in apartament exista doar lucrurile persoanei respective, tot incerc de ceva timp sa il conving sa si le ia pentru a inchiria casa altcuiva dar fara raspuns.
Acum problema este urmatoare, fiind adresa firmei respective eu ii pot arunca lucrurile personale si sa imi vad de treaba sau risc sanctiuni penale?
Ca fapt divers firma nu mai apare in "lista de firme din romania" de cativa ani deci teoretic sediul nu mai este folosit dar omul nu vrea sa-si ridice bunurile personale chiar daca a fost notificat de proprietar...

Multumesc anticipat de ajutor!
Salut, stie cineva care mai sunt restrictiile sau de ce autorizatii ai nevoie pentru a instala o camera de supraveghere la bloc, cu vedere spre locul de parcare?