avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate Mary_36

Activitate Mary_36

Era vorba de o masina de cusut veche * abia acum am vazut ca nu am specificat ...
Buna seara. As avea nevoie de indrumare d-voastra. Suntem locatari noi si am depus o cerere pentru a putea utiliza spatiul comun al uscatoriei , cu greu cu vai s-a mobilizat lumea sa scoata lucrurile pe care nu le mai utilizau de mult timp, s-a facut un acord sa fie jumate uscatorie jumate depozitare doar de biciclete , restul eliberat. Sotul meu a curatat si a inceput renovarea locului, scotand si o masina antica ,neutilizabila, aruncata acolo si fiind acoperita de n lucruri fara sa fie pastrata in conditii optime sa zicem... dupa ce am scos masina afara si un alt vecin a luat.o ca sa nu ajunga la gunoi.... ne-am trezit cu doamna care era anuntata de mai mult de 3 luni ca o sa fie nevoie de eliberarea spatiului, primaria a dat termen pana in 25 ianuarie sa fie curat si renovat...lucru care nu s-a intamplat decat acum 2 zile , ieri a venit marea doamna sa isi ridice masina , vecinul a adus masina inapoi, aceasta a luat.o si ma suna sa imi spuna ca ne da in judecata pentru ca i-am distrus masina ... eu am un video unde arata ca masina era asa ``bine``pusa de nici nu se vedea daca e sau nu in stare de functiune , masina arata intr.o stare deplorabila... acuma zice sa ii dam 5000 de lei pe dansa ca s-a razgandit (initial a zis ca daca isi recupereaza masina nu mai este nici o problema) ce ma sfatuiti ? Am incercat sa vorbim amiabil sa nu mai avem probleme dar nu ne intelegem cu dansa...