avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate Ramonafodor96@yahoo.ro

Activitate Ramonafodor96@yahoo.ro

Deci în concluzie eu nu pot sa retrag suma cumulata
Tatăl meu nu era ieșit la pensie avea 48 de ani
Deci asta nu este obligatoriu sa se transfere în contul meu de pensie privata deoarece doamna de acolo mia spus ca asa este legea ca automat dacă am cont deschis se transfera acolo

Ionut.ion a scris:

Sa le spuneti ca nu doriti asta, ca doriti sa primiti suma in contul dvs.
Faceti plangere la ASF.

Bună ziua as avea și eu o întrebare dacă se poate.Tatal meu a decedat și eu sunt unica moștenitoare și el a contribuit la o pensie privata și sa făcut certificatul de moștenitor și am trimis actele necesare pentru a scoate banii acumulați iar după 1 luna am fost contactata de la NN pensie privata și mi sa zis ca suma respectiva sa transferat în contul meu de pensie privata iar eu as fi dorit sa ii scot.Ce as putea sa fac?
Discuție Pensie privata
Bună ziua as avea și eu o întrebare dacă se poate.Tatal meu a decedat și eu sunt unica moștenitoare și el a contribuit la o pensie privata și sa făcut certificatul de moștenitor și am trimis actele necesare pentru a scoate banii acumulați iar după 1 luna am fost contactata de la NN pensie privata și mi sa zis ca suma respectiva sa transferat în contul meu de pensie privata iar eu as fi dorit sa ii scot.Ce as putea sa fac?