avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Uhuu

Activitate Uhuu

Poate m-am exprimat gresit, cand am folosit termenul institutie, poate mai pe inteles trebuia sa ma refer la o societate care instaleaza aceste apometre...
Mai pe scurt, se poate intampla ca odata apometrele instalate sa nu prezinte un sigiliu? Si daca este cazul, cum se poate remedia acest lucru?
Cu multumiri,
Iar daca reprezentantii operatorilor autorizati nu au pus sigiliu pe piulitele de racord, cum se remediaza aceasta situatie, eu fiind pagubita si fara cunostinte in domeniu de-abia ani de zile mai tarziu am observat acest lucru cand un vecin a sesizat lipsa sigiilor...
Buna ziua, as dori o informatie privind apometrele instalate intr-un apartamént.
Aceste apometre au fost instalate in 2007, in momentul de fata decat am sesizat lipsa unui sigiliu, nici nu stiam ca acesta/acestea trebuiau aplicate pe instalatie.
Problema este ca ultima suma platita pe apa calda/rece este destul de piperata, in momentul de fata nimeni nu locuieste in acel apartament, consumul apei fiind zero, cifrele afisate pe apometre nu s-au schimbat de luni de zile!
Cum se poate remedia aceasta situatie, sunt obligatorii aceste sigilii si de ce institutia care a instalat apometrele nu au prevazut si sigiliile?
Va multumesc anticipat de raspuns