avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate Aleee.002

Activitate Aleee.002

La medicul respectiv am ajuns prin amenințări, am sperat ca ascesta v-a refuza operația datorită faptului că sarcina era destul de mare dar nu a fost așa,spre uimirea dumneavoastră a fost nevoie doar de 400 euro si un telefon pentru a se înțelege cu medicul, dumnealui cu asta se ocupă în mare parte, știu ca este greu de crezut dar asa a fost nu mi-a fost cerut acordul sub nici o formă, haideți să o luăm logic, dacă nu îmi doream sarcina nu mai investeam in controale și analize, tot ce s-a intâmplat în clinica respectivului medic a fost fără voia mea.
Bună, sincer este pentru prima dată când intru într-o astfel de comuniate și chiar am nevoie de sfatul cuiva. Am 17 ani jumătate și sunt conștientă ca până la vârsta de 18 părinții mei sunt răspunzători de mine in mare parte dar cu toate astea au dreptul legal să îmi întrerupă o sarcină perfect sănătoasa la 16 săptămâni fără ca ei sau medicul cu care au luat legătura să îmi ceară acordul? Ce ași putea face în această situație, nu pot lăsa lucrurile așa, trebuie să plătească într-un fel pentru faptele lor, nu cred ca se spală o mâna pe cealaltă iar crima pe care au desăvârșit-o să fie egală cu zero ca și cum nu a fost.