avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate Victoria-Viki

Activitate Victoria-Viki

Locul este ocupat de către mașina veche.
Au fost de la poliție (în urma unei sesizări făcute de către un vecin "binevoitor") și ne-au spus că mașina are ITP-ul expirat și riscam să rămânem fără locul de parcare.
Bună ziua.

Eu am plătit locul de parcare pe anul acesta. Vreau șă știu dacă există riscul să îmi pierd locul de parcare ptr că am ITP-ul expirat. Urmează să îmi achiziționez altă mașina, dar până atunci pot să rămân fără loc de parcare ?

Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Dacă am făcut cerere de renunțate la pensie ( pentru ca persoana de la Resurse Umane m-a obligat să fac cerere de renunțare la pensie , altfel nu îmi prelungea contractul ) , în acest caz până la ce vârstă pot lucra ? Mulțumesc.
Doamna de la Resurse Umane nu îmi acceptă cererea de prelungire CIM dacă nu aduc adeverință de la Casa de Pensii că am renunțat la pensie. Ce pot să fac în acest caz ? Este legal ce îmi solicită doamna de la Resurse Umane ? Mulțumesc.
De la Resurse Umane mi-au spus că dacă fac cerere de renunțate la pensie îmi acceptă cererea de a lucra până la vârsta de 65 de ani. Este legală solicitarea personalului de la Resurse Umane ? Mulțumesc.
De la resurse umane din cadrul spitalului, dar am inteles ca exista posibilitatea de a continua pana la varsta de 65 de ani cu acordul angajatorului. Conform art.56 alin.1 lit c din Codul Muncii , așa este ? Mulțumesc
De la resurse umane din cadrul spitalului, dar am inteles ca exista posibilitatea de a continua pana la varsta de 65 de ani cu acordul angajatorului. Conform art.56 alin.1 lit c din Codul Muncii , așa este ? Mulțumesc
Am lucrat infirmiera intr-un spital și la varsta de 61 de ani am iesit la pensie, am contiunuat activitatea inca 3 ani in cadrul spitalului , din cate am inteles nu mai pot continua dupa cei 3 ani si as dori sa stiu daca se poate sau daca pot renunta la pensie sa continui activitatea in cadrul spitalului ?
Multumesc.
Daca sunt pensionara dar doresc sa continui activitatea, pot renuta la pensie si sa continui activitatea ? Am abia varsta de 64 de ani