avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate Laur56

Activitate Laur56

Buna ziua. Cum se poate intampla ca politia romana sa iti dea amenda degeaba, s-a luat de faruri dar am mers la RAR si mi-au spus ca nu au nimic.Ce as putea sa fac de acum incolo, mi se pare penibil sa iei amenda chiar degeaba.Ar fi nevoie de specificat ca politistul era intre 20-30 si nu mi se parea ca are atat de multa experienta, o observatie rautacioasa , dar si datul amenzii mi s-a parut fix la fel.Cum as putea sa iau probe la fata locului - video (sau ce as putea face)? Cum pot sa il rog sa ceara expertiza unui alt coleg ? Inteleg ca datul in judecata ar insemna multi bani din buzunarul meu si mai mult de un an sa dureze. Cum as putea sa evit o asemenea intamplare data viitoare?
Buna ziua. Semnatului unui acord de neconcurenta inainte de a da interviuri pe care le pregateste compania , conform caruia viitorul angajat poate da interviuri si nu ar trebui sa se implice in colaborarea cu colaboratorii pe care ii are firma (pe care viitorul angajat nici nu ii are in vedere/nu ii stie) , care nu are contract de munca inca este valid?