avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate Ioana072498

Activitate Ioana072498

Buna seara! As dori sa stiu daca este malpraxis sau nu, am sa povestesc pe scurt.
Am avut o operatie ortognatică, totul a iesit bine, exceptând durerile cauzate de placute/ suruburi.
La un an mi-au fost scoase placutele și suruburile, mentionat fiind în diagnostic extragerea lor, dar și osteita in focarul X. (nu am fost instiintată de acea infectie).
Tot procesul trebuia sa se sfarseasca aici, ca la ceilalti pacienti, dar timp de o luna/ două, am simtit dureri și am observat ca muscatura mea deviaza spre stanga, dar si pozitia dintilor. Medicul a spus ca se retrage cu timpul și sa stau linistita. La insistentele mele am facut un CT ,din care s-a realizat, dupa cum scrie in diagnostic fractura subcondiliana in os, post interventie chirurgicala de suprimare masterial de osteosinteza.
A avut loc a 3 a operatie, unde mi-au unit fractura, dar problema este ca muscatura deviaza, incerc de mai bine de jumatate de an corectarea din aparat dentar, dar este in zadar, + durerile sunt insuportabile, chiar daca saptamanal fac fizioterapie.
Ce as putea face in acest caz? Este cineva vinovat?