Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Malpraxis sau nu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Malpraxis sau nu?

Buna seara! As dori sa stiu daca este malpraxis sau nu, am sa povestesc pe scurt.
Am avut o operatie ortognatică, totul a iesit bine, exceptând durerile cauzate de placute/ suruburi.
La un an mi-au fost scoase placutele și suruburile, mentionat fiind în diagnostic extragerea lor, dar și osteita in focarul X. (nu am fost instiintată de acea infectie).
Tot procesul trebuia sa se sfarseasca aici, ca la ceilalti pacienti, dar timp de o luna/ două, am simtit dureri și am observat ca muscatura mea deviaza spre stanga, dar si pozitia dintilor. Medicul a spus ca se retrage cu timpul și sa stau linistita. La insistentele mele am facut un CT ,din care s-a realizat, dupa cum scrie in diagnostic fractura subcondiliana in os, post interventie chirurgicala de suprimare masterial de osteosinteza.
A avut loc a 3 a operatie, unde mi-au unit fractura, dar problema este ca muscatura deviaza, incerc de mai bine de jumatate de an corectarea din aparat dentar, dar este in zadar, + durerile sunt insuportabile, chiar daca saptamanal fac fizioterapie.
Ce as putea face in acest caz? Este cineva vinovat?
Ioana072498, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Pt a putea începe un demers ar fi nevoie de acte medicale din care sa rezulte opinia altui medic privind stadiul in care se afla lucrarea dvs.Incercati macar neoficial, , pe,, cale orala"sa aflati si alte opinii pt a vedea daca are rost sa contactati un av pt demersuri ulterioare..