avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate Floryn9806

Activitate Floryn9806

Buna seara eu am 26 de ani iar iubita mea face 17 ne putem muta împreună legal ,mama ei știe de mine și nu ne vrea împreună dacă ea ar veni bine înțeles de bună voie să se mute cu mine poliția ar putea să îmi facă ceva mie sau ei ?
Adică ea este perfect conștientă in cea ce se baga deja avem 1 an de relație ,ea își dorește o familie nu aventuri sau chestii legate de genul,problema este părinți ei.Tatal ei nu a vrut o niciodată iar când mama ei era însărcinată cu ea el a părăsito din cauza mamei ei că nu a vrut să o avorteze..!iar acum după 15 ani dintr-o dată este fata lui .Iar mama ei este de acord cu relația noastră dar din cauza tatălui ei care o amenința pe maicasa cu tribunalul îi este frica sa ne lase să ne mutăm împreună ,pentru că părinți ei când sau despărțit erau căsătoriți,iar la naștere legea la trecut pe el că tata deși el nu a fost să o recunoască iar ea poarta numele tatălui ei ,și mamei ei îi este frica că el o tot amenința cu poliția..cum putem rezolva asta legal iar problema cea mai mare că ea este din Vaslui și eu Brașov
Buna seara prietena mea are 15 ani,și vrea să se mute la mine eu am 23,noi ne iubim și din punct de vedere gândește matur.Iar legat de întreținutul actelor sexuale am hotărât împreună că vor avea loc doar după căsătorie cum se făcea odată ..Cum am putea sa facem acest lucru legal..!?