avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Activitate Danielaeamona

Activitate Danielaeamona

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutați
In data de 28 August am atins o mașina foarte puțin ,am oprit ..mașina având o zgârietură de maxim 3 cm ,și cunoscând proprietarul n-am fost la politie sa anunț ,însă m-am trezit ca proprietarul autoturismul s-a dus a doua zi la politie .
Am fost chemată după o luna la politie ,am recunoscut fapta si mi s-a făcut 2 procese verbale ,unul pentru dauna cu suspendarea permisului pe 90 zile cu amenda de 652 in 15 zile iar celălat pe 30 zile suspendare a permisului fără amenda pentru ca nu m-am prezentat in 24 ore .
Am fost si am dat examen pentru redobândire a permisului iar când am ieșit de la examen am întrebat când pot sa vin sa-mi iau permisul insa mi s-a spus ca trebuie sa mai dau un examen pentru celălat proces verbal cu suspendare 30 zile ..Specific ca ambele procese au data trecută de începerea suspendării a permisului cu 28 August .
Cei de la ghișeu mi-ai spus ca a greșit agentul când a trecut data la cel de-al doilea proces cu suspendate 30zile.
Acum eu ma întreb ,dacă ambele procese au data trecuta de suspendare. 28 August ,nu se suprapun?
De ce treb sa aștept încă 30 zile ?
Mi-au dat o foaie in care sa fac plângere la comandat precum ca agentul a greșit data .
Ce ma sfătuiți sa fac?
Mulțumesc anticipat!