avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate Mundrucz

Activitate Mundrucz

Buna am facut o prostie azi.. Fiind in piata Obor, am imbrancit o batrana si iam smuls portmoneu din care am loat bani ce i avea si apoi la m aruncat. Nu stiu la ce sa ma. Astept sincer nu cred ca erau camere, este furt sau furt calificat?? Asi vrea sa stiu sfatu la un avocat va rog. Multumesc
Discuție Mare belea :(
Mare belea :(

Buna ziua,
Ieri am facut o mare prostie. Fiind intr un magazin Carrefour din orasul in care stau, am sustras o sticla de whiskey in valoare de 200 lei cu antifurt pe ia. aceasta a sunat alarma cand am iesit si ma oprit paznicul magazinului. Iam aplicat un pumn in față si acesta a cazut si am fugit. un alt angajat a magazinului a fugit dupa mine insa nu ma prins
Intrebarea mea este: se poate intampla ceva in aceasta situatie daca nu am fost prins? Sunt putin panicat. Multumesc!
Serviciul de Securitate Rusesc FSB nu colaboreaza cu Romania. Deci cel mai probabil nu voi fi prins niciodata. Walletul a fost folosit exclusiv pentru cumparaturi de pe teritoriul Federatiei Ruse.

Eu sunt posesorul walletului si efectuez des tranzactii cu el. Dar Bitcoinul este anonim din cate stiu eu.
Am comis-o urat de tot si as dori sa stiu ce mi s ar putea intampla?
Fiind sub influenta stupefiantelor, am trimis Parchetului de pe langa judecatoria orasului in care locuiesc un email adresat procurorului care m a anchetat in trecut pentru alte fapte in care am mentionat ca daca nu voi fi platit suma de 50.000 euro in bitcoin intr un wallet atasat, acesta va fi decapitat - mesaj insotit de 4 filmulete si poze explicite cu caracter neo-nazist care afiseaza injunghieri si torturi.
Mentionez ca adresa de email folosita de mine este pe un domain din Rusia, deci exista posibilitatea sa nu mi se afle IP-ul?
Regret nespus si as vrea si chiar sper ca nu a vazut nimeni acel mail..Multumesc!
Am fost citat ca martor intr un dosar penal al unui tovaras iar fiind sub influenta substantelor halucinogene am sunat politistul la nr de pe citatie si l am injurat si amenintat cu "las ca iti dau eu tie"
Mentionez ca daca voi fi vreodata dus fortat la declaratii, voi da din start declaratie falsa pentru a-mi proteja prietenul din copilarie.
Ce as putea pati in acest caz?
Stima, multumesc
Buna! Am o intrebare. As dori sa stiu daca merita sa contest in instanta doua amenzi date de Jandarmerie pentru
art. 2 pct. 1 din Legea nr. 61/1991
art. 2 pct. 3 din Legea nr. 61/1991

In data de 12. 11.2022 in jurul orelor 17 am mers pe platoul de langa o piata din orasul in care locuiesc (Oradea), disimuland faptul ca nu as avea un picior (bagat in pantalon la spate) pentru un challenge de pe TikTok, am inceput sa cersesc folosind o icoana si o sapca.
Dup aproximativ 40 minute am fost abordat si luat pe un ton foarte agresiv de 2 jamdarmi pe care de nervi i am injurat. Am primit amenda pentru "cuvinte jicnitoare" si una pentru ca Am Apelat la mila publicului.
Nu mi se pare normal, deoarece a fost o gluma. Merita sa castig in instanta?
Multumesc!