avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Activitate User27.

Activitate User27.

Buna ziua , as avea o întrebare in cazul unui proces de grănițuire s-a scos la fața locului un expert judiciar pentru a măsura terenurile celor 2 părți din proces ( fără ca eu sa fac parte din acest proces ) fiind vecina cu una dintre părți expertul a intrat și pe terenul meu măsurând terenul . Fără ca eu sa fiu anunțată sau la fata locului . Este legal așa ceva ? Din ce am
Mai vorbit cu un expert care nu este judiciar mi s-a comunicat faptul ca nu este legal acest aspect având in vedere ca nu fac parte din acel proces sau sa fiu la fata locului când s-a măsurat . Stiu ca terenul mi-a fost măsurat arătându-mi actele din dosar una dintre părți .
Buna ziua , am un proces pe rol obiectul fiind grăniţuire. Raportul de expertiza a fost depus la dosar in 22.11.2022 chiar in ziua procesului . Următoarea data a procesului a fost in 17.01.2023. Pârâții in ziua procesului(17.01.2023) au depus obiecțiuni . Va rog dacă se poate sa ma ajutați cu legea și articolul care prevede faptul ca aceste obiecțiuni trebuiau depuse cu 10 zile la dosar înainte de termenul de judecată . Menționez faptul ca doamna președinte a menționat acest aspect și a lăsat la atitudinea avocatei mele dacă accepta sau nu aceste obiecțiuni . Nu inteleg de ce avocata a acceptat acest aspect având in vedere ca pârâții au avut la dispoziție mai bine de o luna ca sa facă acest lucru . Mulțumesc