avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate costy t.

Activitate costy t.

Multumesc pentru link dar tot fara raspuns raman.Cum pot obtine autorizatia in lipsa unui act care sa dovedeasca experienta ?
Buna ziua,

sunt intr-o mare dilema si de aceea indraznesc sa va intreb, daca m-ati putea ajuta cu informatii mai detaliate , in obtinerea unei autorizatii PFA?
Problema este ca pentru ce vreau sa fac (imprimare-personalizare pe textile si sticla) nu am calificare.Am terminat liceul dar nu detin nici o calificare sau atestat in niciun domeniu.Exista vreo solutie pentru a putea totusi sa-mi desfasor aceasta activitate legal,bineinteles excluzand alte forme de infiintare,II,AF,SRL,etc.?
Initial am vrut sa-mi fac un SRL dar cu noile taxe si impozite ce se vehiculeaza prin media mi-am revizuit putin posibilitatile.

Multumesc anticipat.

Buna seara,

vreau sa-mi fac un SRL cu domeniul principal de activitate: personalizare si decoratiuni pe obiecte din sticla si pe textile.Pe langa acestea vreau sa produc si sa vand accesorii pentru festivitati de orice natura.Am cateva intrebari la care as dori sa-mi raspundeti:
1.Pot sa le fac pe toate in aceeasi firma?
2.Sediul social si punctul de lucru il voi avea pentru inceput in apartamentul in care locuiesc:cum procedez cu utilitatile ca sa fiu in ordine din punct de vedere legal?
3.Pot avea siguranta ca obtin toate avizele de functionare:mediu,pompieri etc?
4.Pot vinde produsele si pe un magazin on line sau trebuie ceva separat?
Sper din suflet sa-mi raspundeti la aceste intrebari care ma framanta.Va multumesc anticipat.