avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate brasovean

Activitate brasovean

Buna ziua,
Am achitionat in august 2018 un pachet de vacanta platit integral la acel moment. Dupa 7 luni sunt contactat de catre cei de la agentie ca nu mai este valabila rezervarea si ca trebuie sa platesc suplimentar un alt pachet de vacanta la preturile de acum sau sa imi retrag banii.
Ce pot face pentru ca nu doresc sa platesc suplimentar alt pachet si nici sa imi retrag banii, vreau doar ce am platit sau ceva echivalent la aceiasi bani.
Va multumesc,
Brasoveanul
Buna ziua,
Dar exista vreo posibilitate de a scoate masina de pe numele meu la fisc si a nu plati taxa de prima inmatriculare fratele meu la preluarea masinii?

Multumesc.
Buna ziua,
As dori sa stiu daca pot face radierea fiscala a unui autoturism si sa il dau in folosinta fratelui meu fara a mai face act de vanzare-cumparare. Pe mine ma intereeaza doar sa pot recupera clasa bonus malus de la asigurarea RCA si casco care pentru o masina noua este destul de mare. Am inteles ca imi trebuie doar certificat de radiere fiscala pentru asta.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Accident de masina cu victima
In concluzie il sfatuiti pe Martinel sa mearga la proces si atunci va plati Rca dar in acest caz ce se va intimpla co dosarul penal?Ulterior Rca nu ma va da pe mine in judecata ca sa isi recupereze banii?