avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate Alfred Schmölzer

Activitate Alfred Schmölzer

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va Multumesc. Aveti dreptate trebuie sa vin in Tara si sa ma intereses.Ca Act ma referit la protocolul Comisarului Judiciar .Protocolat trebuie sa existe cred: legitimarea,legatura de rudenie cu raposatul, Mai Are(sora) alti Frati si Surori ,daca se face compresia contului ,are un Testament,bunuri sau averi are raposatului inventarul
(Inregistrate sau inca nu) mostenitorului a luat de cunostinta diferenta dintre intrarea in posesia mosteniri direct sau indirect,Asa ceva sau in genul acesta Fiecare Tara in EU are alte deviatii testamentare teritoriale. Dar intrebarea AVETI ALTI FRATI SAU ALTE SURORII este un obligatorium.(mai ales in Tara unde emigrarea nu este ceva deosebit)Acest protokol
sau in genul acesta il primesc numai prin legitmare cu drept de mostenitor la fata locului in Romania.
Imi cer scuze pentru greselile ortrografice si gramaticale facute in texturii
Alfred S (1968). 9121 AT .
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc si respect raspunsul dvs si l-am inteles. Nu am cunostinta de a formula dar incerc :
.Desbaterea mosteniri sa efectuat in favoarea sorei mele.(info din auzite).Cind, data no cunosc.
Notarul este privat,In momentul ce se deschide actiunea de mostenire Notarul reprezinta judecatoria(care il tituleaza cu functia de comisar).Persoana judiciara si activitatea lui este(sau trebuie sa fie)comform legii in vigoare.
Orice Notar-Comisar in toata lumea intreaba(in situatia presentata)Aveti frati sau surori?A avut raposatul alti copii din alta casatorie sau alta relatie.Daca in act se mentioneza are un frate in Austria dar nu ii cunoaste adresa.(cu toate ca mama nostra a locuit 6 ani la mine in Austria,si are legatura cu sora)Mama este divortata de raposat si nu are drept de mostenire in cazul de fata.Deci daca e mentionat,atunci poate las asa si ma opresc.Daca nu sint mentionat(am crescut amundoi in aceias casa aceias parinti si stie ca exista o legatura de rudenie intre mine ea si tatal nostru) atunci cu motiv si scop de favoare si interese personale nu a spus adevarul in fata unei persoane judiciare(Notar-Comisar).In alte tari asa ceva e caz penal.Sora mea nu este nici debila nici handicapata ci ea este patroana si are relatii In teorie din 2 in 2 ani pot fi informat ca tatal meu a murit,oficial sau neoficial scris nu am primit nimic de la nimeni. Ca un timp de presentare exista bine.Ma intreb ce fac aceia care sint in coma ani de zile sau in inchisori in America ramin fara mostenire ca nu au stiut , nu au fost anuntati , de nimeni sau contactati ?

CINE INTREABA E PROST CA NU STIE CINE NU INTREABA RAMINE PROST CA NU VA STI.
ALFRED S din 9121AT
Va Multumesc,foarte mult raspuns dvs. imi este clar si ma ajuta foarte mult.
Alfred S din 9121AT
Buna Ziua,
Eu sint de 35 ani in Austria.Tatal meu a decedat in Ploiesti 2015-2018.(info.din auzite).Nu am primit nici un fel de citare , instintare,act de deces,invitatie ,sau altfel formulat in cauz aceasta.Nimic.Din auzite succesiunea de mostenire a fost debatata si totula primit sora mea.
1.Unde ma pot adresa sa aflu in Ploiesti toate informatile in privinta cazului presentat ?
2.CE se poate face in acesta situatie in pivinta mosteniri ?Am impresia ca undeva poate nu sa declarat ceva corect (nu sint infiat, nu sint desmostenit si sintem din aceias parinti )
Prin Oficiul de inregistrare program intern si extern(EU) puteam sa fiu gasit. Acces la acest program au toti salariati de Stat, Avocati ,Notari ,Guvernul,Politia, etc
Va Multumesc si va cer parerea