avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate Allyson

Activitate Allyson

Buna ..sunt citat intr-un dosar penal de trafic de droguri ca martor....Dosarul este în Rem sau in Personam
Buna
O intrebare va rog arestul la domiciliu va fi scazut inainte sa se dea sentinta finala (sa poata fi cu suspendare)sau se scade din anii de condamnare?
Va rog un raspuns ...O cunostinta e într-un proces penal cu droguri...in urma unui denunt s-a deschis un dosar penal persoanei denunțate.
Va beneficia denuntatorul de reducerea pedepsei la jumatate?
Dar daca sotul.la penitenciar fiind de 4 ani are un dosar în care i se va pune sechestru...el având sechestru pe casa poate sa imi puna mie pe casa moștenită ??asta in caz ca nu se soluționeze divorțul pana atunci?!
Buna seara
Sunt căsătorită de 6 luni vreau sa divortez sotul e la penitenciar de 4 ani.
Are vreun drept sotul asupra casei mele moștenite de la parinti?
As mai avea o intrebare..o prietena are dosar penal pt trafic de droguri de mare risc si operatiuni cu produse psihoactive...Avocatul a sfatuit-o sa meargă pe recunoastere.Cat se va scadea din pedeapsa?! Ar putea exista circumstante atenuante pt a se scadea limita de pedeapsa sub minim?!
Are vreo speranță la suspendare?momentan e in arest la domiciliu dupa 2 luni de arest preventiv.
Buna
Am o nelămurire...sotul e la penitenciar va avea un proces in care i se va pune sechestru.
Se poate pune sechestru pe casa mea care e moștenită de la părinți?
Înaintea căsătoriei?!...