avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate lavi05

Activitate lavi05

Din cate stiu accesul la dosarul personal nu se poate face de catre orice si desecretizarea unor informatii, chiar si studiile care nu ar fi compatibile cu functia facute publice intr-o sedinta nu este in regula. Multumesc pentru raspuns, mai intreb si pe altcineva
Buna ziua. In urma cu cateva luni a avut loc o sedinta la care au participat multi salariati. in aceasta sedinta
au fost expuse detalii din dosarul meu personal, respectiv studii, nu numai ca angajatorul nu a intrerupt discutia celui care a facut controlul actelor dosarului, dar s-au cerut detalii la ce facultate am fost, privata sau de stat. As dori sa stiu dacă incalca gdpr ul, daca face obiectul unei hărțuiri morale si ce pot sa fac in acest sens
Buna ziua,
se da urmatoarea speta. s-a mutut sediul firmei si angajatii au inceput sa lucreze, centrala este pe avarie si nu s-a facut receptia lucrarilor.
este normal ca angajatii sa lucreze in aceste conditii?
Multumesc
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta. Am intrat in ccc la data de 01.01.2022., neefectuand 2 zile din co de odihna anual si nici cele 2 zile din concediul maternal(126 zile). m-am reintors in data de 30.08.2023. in afara zilelor de co proportionale cu anul revinirii, de alte cate zile beneficiez? si in baza carui art din lege? deoarece mi s-a spus ca cele din 2021 nu mai pot fi efectuate (art 146 in care se precizeaza termenul de 18 luni)