avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters70582

Activitate ContSters70582

Răspuns la discuția Speta organizare
Buna. Toti ne chinuim cu aceasta speta in special, cu toate in general......Mi-am schitat deja cateva idei vis-a-vis de rezolvarea ei, insa e bine venita orice parere....Te astept sa discutam, e important ratinamentul...Multumesc si spor la invatat!:)
Răspuns la discuția Admitere INPPA
Revin cu o completare: cursurile si seminariile s-au tinut separat pt seria 1 dimineata, iar pt seria 2 dupa amiaza...din ce am postat mai sus, reiese ca se tin cursuri de dimin pana seara....si nu e asa....
Răspuns la discuția Admitere INPPA
In anul de studii 2008-2009 a fost adresabilitatea foarte mare la INPPA, chiar si conducerea afost uimita de nr mare de cereri de inscriere. Din cate cunosc, toata lumea a fost admisa, nu s-a dat examen de admitere, inscrierile s-au facut pe baza unui dosar cerut de ei. Fiind atat de multi, ne-au impartit in trei serii, a cate 4 grupe fiecare, in grupa in jur de 30 oameni. Cursurile au inceput in mai, modulul avand durata de 5 saptamani. S-au tinut cursuri si seminarii in fiecare zi, de luni pana vineri, dimin 8-14, dupa amiaza 14-20. Al doilea modul ainceput in septembrie, iar ultimul in ianuarie. Prezenta la cursuri e obligatorie spun cei din conducere, numai ca in regulamantul de functionare al INPPA nu exista o clauza potrivit careia cei care nu s-au prezentat la cursuri sa nu poata intra in examen. Intelege de aici ce trebuie....Asta a fost un subiect destul de discutat de noi.

Am postat toate informatiile referitoare la INPPA pt ca vad ca sunt multe persoane interesate de acest institut si sper sa le fie de folos. Anul trecut am fost interesata si eu de informatii in acest sens, numai ca nu m-a putut lamuri nimeni.
Daca mai pot fi de folos cu ceva, va raspund in masura in care sunt in cunostinta de cauza.
Răspuns la discuția Admitere INPPA
Nu exista alte taxe care sa trebuiasca platite la INPPA.
La inscriere se achita taxa de 500 ron( asa era anul trecut, poate ramane la fel, poate o vor majora....)si inainte de examenul de absolvire se achita inca 500 ron. Asta e tot.
Răspuns la discuția Admitere INPPA
Sigur, oricand, cu mare drag....daca te pot ajuta....numai bine.
Răspuns la discuția Admitere INPPA
Am intrat toti cei care ne-am inscris, nu doar "varfurile".....cei mai multi suntem stagiari de anul 1, f putini sunt stagiari de anul 2.....poate vor modifica ceva in anul 2009....ramane de vazut....urmareste postarile de pe site-ul lor....
Răspuns la discuția inppa examen definitivat
Nulitatea ca sanctiune procedurala penala atrage ineficienta juridica a actelor intocmite cu nerespectarea legii:
a) din mom constatarii nulitatii;
b) din momentul efectuarii actului;
c)din momentul invocarii nulitatii.

Mie celede anul trecut mi s-au parut ok, nu puneau probleme de rezolvare, nici nu se compara cu admiterea.
Ti-am postat o varianta de intrebare, ma scurta, sunt si unele sub f de spete, dar sunt in criza de timp si eu acum.
Un sg raspuns este corect.

Multa bafta maine. Daca ai timp, poate imi scrii pe e-mail cum a fost. Ati avut de rezolvat si spete pentru colocvii?
Răspuns la discuția inppa examen definitivat
Iti las e-mailul meu, arianne_e35@yahoo.com. Contacteaza-ma aici, daca vrei, grilele nu le am in format electronic, sunt cele date la INPPA Bucuresti anul trecut, nu stiu cum dau cei din Iasi. Eventual vorbim la telefon si-ti dau mai multe detalii daca vrei.
Sunt cu o singura varianta de raspuns corect, unele sunt sub forma de spete, altele sunt doar teorie.
Multa bafta maine daca nu mai vorbim.
Răspuns la discuția inppa examen definitivat
Te intereseaza grilele date anul trecut la INPPA? Daca da, te pot ajuta.
Daca le vrei pe cele de anul asta, examenul va fi dupa jumatatea lunii martie, deci mai tb sa astepti.
Răspuns la discuția Admitere INPPA
Taxa de inscriere anul trecut era de 500 ron, iar taxa de participare la examenul de absolvire e de 500 ron.