avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate OliviaSuper

Activitate OliviaSuper

Nici unul nu mai trăiesc.

gi-jane2 a scris:

Nici tata și nici bunica nu mai trăiesc?
E interesul doamnei sa va dea in judecata daca vrea act de proprietate.

Mulțumesc frumos

latka a scris:


Articolul 4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
.........................
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
[ link extern ]

Bună seara
Va rog frumos un sfat în situația mea.
În aprilie 1993 bunica mea, o doamna și tata fac un "document*de mana prin care vinde 50 arii.
Titlul de proprietate e din decembrie 1993.
Pe acel document(copie de indigo) apar doua scrisuri de mana: unul pentru exprimare, iar alt scris nu asa proeminent pentru nume, date buletin.
Si exprima ca banii au fost dați cu martori, dar nu apare pe foaie nici un nume de martor, nici o semnătura.
Doar cei trei.
E valabil un asemenea document?
Data e scrisa sus în colț. La locul încheiat astăzi e pauza, la locul s-au dat banii în data de e pauza.
Foarte suspect acest document.
Mulțumesc de păreri. Menționez ca mai avem pe lângă acestea încă 66 ari, pentru care nu am plătit impozit și nu e pus momentan la registru agricol.

Bună ziua.
În zona în care locuiesc se modifica parcările (se fac mai multe).
Spațiul verde de sub geam va fi înlocuit.
Ce distanta trebuie sa existe legal fata de un geam la aceste parcări?
Multumesc frumos.