avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. În zona în care locuiesc se modifica ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. În zona în care locuiesc se modifica parcările ...

Bună ziua.
În zona în care locuiesc se modifica parcările (se fac mai multe).
Spațiul verde de sub geam va fi înlocuit.
Ce distanta trebuie sa existe legal fata de un geam la aceste parcări?
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: OliviaSuper , utilizator 19:26, 5 Martie 2024

Articolul 4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
.........................
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
[ link extern ]
Mulțumesc frumos

latka a scris:


Articolul 4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
.........................
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
[ link extern ]

Ultima modificare: Marți, 5 Martie 2024
OliviaSuper, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distanta legala parcaj - constructie locuinte Ena1987 Ena1987 Buna ziua, Legea de mai jos, exclude sau nu autoturismele? NORME din 4 februarie 2014de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al ... (vezi toată discuția)
Distanta minima parcare fata de constructie cu apartamente de locuit Ena1987 Ena1987 Buna ziua, Care este distanta minima intre parcare si ferestrele/ balconul unui ansamblu de locuit? (vezi toată discuția)
Buna ziua. am un vecin care si-a montat aer conditionat care ... AndaHut AndaHut Buna ziua. Am un vecin care si-a montat aer conditionat care picura pe masina mea. L-am rugat sa gaseasca o solutie, insa nu a facut nimic. I-am propus sa ... (vezi toată discuția)