Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. În zona în care locuiesc se modifica ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. În zona în care locuiesc se modifica parcările ...

Bună ziua.
În zona în care locuiesc se modifica parcările (se fac mai multe).
Spațiul verde de sub geam va fi înlocuit.
Ce distanta trebuie sa existe legal fata de un geam la aceste parcări?
Multumesc frumos.

Articolul 4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
[ link extern ]
Mulțumesc frumos

latka a scris:

Articolul 4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
[ link extern ]

OliviaSuper, utilizator