avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate esthera

Activitate esthera

Discuție hartuire morala
sunt in preaviz de concediere. sefu ma hartuieste moral. ce pot face?
pot cere marirea de salariu, daca mi se dau noi responsabilitati, care nu intra in fisa postului?
este posibil ca angajatorul (privat) sa raspunda in fata legii de faptul ca este agresiv verbal, nu este de acord sa ofere servicii sociale conform legii, iar eu cand ii spun, ma umileste, ma ameninta ca daca nu imi vad de treaba mea, ma da afara?
Discuție somaj
vreau sa stiu in ce conditii pot lua somaj daca nu am inka un an. pot lua concediu fara plata sau ceva de genu pana in sept? si patronul ce dezavantaje are? legea nu ii da voie sa angaeze pe altcvv?
astept un raspuns urgent. ms
se poate ca presedintele unei asociatii unde sunt angajata sa ma oblige sa demisionez sau sa desfaca CIM cu acordul partilor daca eu nu vreau sa demisionez? apoi as vrea sa stiu ce drepturi am in perioada de preaviz daca ma concediaza: zile de concediu, salariu etc, si pentru a ma dispune in somaj (sg varianta pe care o doresc), cate luni trebuie sa am lucrate si daca nu ma incadrez ce pot face? multumesc. e urgent pentru mine.
0745120368
cum procedez daca eu am crescut 3 copii pt care am primit indemnizatia de cresterea lor timp de 2 ani pt fiecare. in continuare, ce putem face daca vine inca un copil? mai luam indemnizatie ca si la ceilalti copii? precizez ca ultimul copil termina indemnizatia la 5 iulie 2009, iar ultimul copil se naste in februarie 2009.
multumesc. astept raspuns.