Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stres psihic, agresivitate verbala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stres psihic, agresivitate verbala

este posibil ca angajatorul (privat) sa raspunda in fata legii de faptul ca este agresiv verbal, nu este de acord sa ofere servicii sociale conform legii, iar eu cand ii spun, ma umileste, ma ameninta ca daca nu imi vad de treaba mea, ma da afara?
Da, exista posibilitatea angajarii raspunderii angajatorului in cazul in care se constata incalcari ale legislatiei ....