avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Activitate ovidiu708

Activitate ovidiu708

Am fost șantajat de arendaș sa închei un nou contract de arenda deoarece mama mea proprietara celor 3 ha de teren agricol a decedat iar arendașul deși știa că moștenitorii au dreptul să continue contractul de arendă m-a șantajat sa închei un nou contract de arenda pe o durată de 15 ani motivând că altfel nu îmi dă banii pe arenda ce rezultau din contractul de arendă al mamei mele. Problema este că arendașul mă amenința cu fii și angajații săi,m-au bătut,m-au drogat cu drogul de mare risc numit SCOPOLAMINA,instiga an de an oamenii din comuna împotriva mea,când mă duc să iau banii pe arenda sunt șantajat că nu îmi dau banii pe arenda daca nu semnez chitanță in alb in afară de bonul de arendă pe motiv că le trebuie in contabilitate,plătesc grâul cu 0.68 lei/kg sub valoarea reală a prețului grâului,în asemenea situație eu cum pot sa anulez contractul de arendă,numai prin instanta de judecată?! Nu mai pot accepta sa fiu șantajat,amenințat,bătut,și să aștept 15 ani sa expire contractul de arendă cu asemenea arendaș agresiv și escroc! Ce mă sfătuiți să fac?