avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters71560

Activitate ContSters71560

Buna,
Am nevoie de ajutor.In data de 02.02.2010 m-am angajat cu carte de munca.Fiind studenta si avand mama decedata beneficiam de o pensie de urmas.Pensia respectiva nu mi-a fost sistata desi veniturile mele depaseau limita impusa.Din pacate nu aveam cunostinta despre faptul ca nu am dreptul sa beneficiez de pensie daca sunt angajata.Acum am primit o decizie cu titlu executoriu avand emisa in luna 1.10 in care mi se spune ca treb sa restitui drepturile necuvenite din perioada02.02.2010 pana in prezent.Pot face contestatie in termen de 45 de zile.Mai exista o sansa sau nu are rost sa fac contestatia respectiva.Repet,nu am fost informata ca nu am voie sa prim pensia intrucat sunt studenta .Si o ultima intrebare..cum se restitue banii astia?se pune propire pe salariu?o sa am problm cu compania la care lucrez acum pentru asta?Va multumesc!:(
Discuție Admitere la InM
Sunt studenta la drept ultimul an si imi doresc foarte tare sa dau admitere la Inm .Eu am aruncat o privire si am observat conditiile..dar as vrea sa ma asigur...Nu am nici o sansa sa dau admiterea daca am terminat facultatea si nu am experienta in domeniul juridic??:(