Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere la InM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere la InM

Sunt studenta la drept ultimul an si imi doresc foarte tare sa dau admitere la Inm .Eu am aruncat o privire si am observat conditiile..dar as vrea sa ma asigur...Nu am nici o sansa sa dau admiterea daca am terminat facultatea si nu am experienta in domeniul juridic??:(
intrati pe siteul INMului si vedeti care sunt conditiile de acces ...sanse aveti
Mult succes
Nu ati aruncat privirea bine.
Pot da admitere la INM absolventii de drept, nu este nevoie de experienta. Poate confundati cu admiterea in magistratura. Sunt 2 examene diferite.

Studiati www.inm-lex.ro
Admiterea la INM nu este conditionata de vechimea juridica.
Trebuie sa fiti licentiat in drept si sa promovati examenul de admitere...