avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate fancsali

Activitate fancsali

Discuție RCA
BUNA .AM SI EU O PROBLEMA .ACUM 2 LUNI AM AVUT UN ACCIDENT AUTO EU FIIND PARTEA PAGUBITA .DEOARECE AU FOST INPLICATE 3 AUTOVHEHICULE AM FOST LA POLITIE UNDE MI SA ELIBERAT O DOVADA DE REPARATIE A MASINI.. VINOVATUL MI-A DAT ASIGURAREA LUI ACESTA FIIND ASIGURAT LA COMPANIA "UNICA".DE 2 LUNI INCERC SA REZOLV PROBLEMA CU ASIGURATORU CARE MA TOT PLIMBA CA MAINE CA SAPTAMANA VIITOARE SI EU STAU CU MASINA LOVITA IN FATA BLOCULUI . TIN SA PRECIZEZ CA AM CERUT VALOAREA IN BANI A PAGUBEI PENTRU A O REPARAO IN REGIM PROPRIU (SE POATE 60%DIN VALOAREA EXPERTIZEI).CUM AS PUTEA SA FAC SA SE MISTE CEVA LA DOSAR LA CE INSTITUTIE TREBE SA MA ADRESEZ?MULTUMESC ANTICIPPAT:(
Discuție declaratia 224
Buna am si eu o problema .De 6 ani de zile lucrez la o firma cu capital strain cu contract individual de munca,de 2 ani de zile am inceput sa mai primesc inca un salar din strainatate(de la firma mama)cum acest venit este inpozabil in fiecare luna pana la data de 25 predau la finantele din localitate declaratia 224 Specific ca imi prestez serviciu in Romania
INTREBARE;
Este normal sa platesc CASS de 2 ori?
O data mi se retine din salariul negociat pe contractul de munca , si a doua oara atunci cand declar venitul la finanta prin declaratia 224.