avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate georgebogdan

Activitate georgebogdan

Buna ziua.
M-am "izbit" de urmatoarea problema: dupa ce am semnat un contract cu RDS RCS pentru upgrade de abonament - la 30 EURO (4 ani de contract derulat cu plata la zi, in ciuda calitatii proaste a serviciilor de telefonie, situatie sesizata departamentului tehnic in numeroase randuri), am primit de la RCS RDS o instiintare scrisa prin care mi se spunea ca pot semna un contract de 15 EURO, urmand sa primesc aceleasi servicii de telefonie ca si pentru 30 euro - valoarea contractului semnat acum cateva zile, diferenta fiind largimea de banda la internet.
Am contactat persoana care mi-a facut contractul si mi-am manifestat dorinta de a "reduce" (downgrade) abonamentul d ela 30 EUR la 15 EUR. Mi s-a spus ca e imposibil, ca sunt obligat sa merg cu contractul de 30 EUR pe 1 an de zile (atat tine contractul).
Mi se pare de neconceput sa nu poti refuza un produs pe motiv ca nu e potrivit nevoilor tale, cu atat mai mult cu cat vreau sa achizitionez DE LA ACCEASI FIRMA alt produs, e adevarat, mai ieftin si care se potriveste nevoilor.
Ce sanse am sa castig un eventual proces cu RCS-RDS?
Va multumesc.