avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Activitate vyperlook

Activitate vyperlook

Buna ziua,

Am cautat pe internet, insa nu am reusit sa gasesc raspunsul la intrebarea 'Care este termenul de solutionare al dosarului pentru titlu proprietate', odata ce a ajuns la prefectura (a trecut de primarie)

Cand am sunat prima oara la prefectura Tulcea, mi-au spus ca din momentul in care dosarul va ajunge la ei, sunt obligati sa il solutioneze in termen de 30 zile. Dosarul a ajuns la prefectura din 2013, si ne tot amana.
Daca as stii care este termenul legal de solutionare, as dori sa actionezcumva. Ce se poate face?

Multumesc
Buna ziua
Am depus dosarul pentru obtinerea titlului de proprietate cu mai bine de 3 luni in urma, insa nici acum primaria nu l-a trimis la prefectura.
Nu exista o limita de timp pentru acest lucru? Cei de la primarie mi-au raspus prin "sunt altii care asteapta de 5 ani, si tu vrei in 3 luni"

Ce as putea face?

Multumesc
Răspuns la discuția vatamare corporala usoara
pai a scos certificat medical,si spune ca totusi a avut ceva.nu stiu cate zile de spitalizare a avut.dar am fost incadrat la art 184 al 1 si 3.oare se merita sa ii dau cei 1500 euro pe care ii cere?
Răspuns la discuția vatamare corporala usoara
si-a scos certificat medical,dar nu stiu pe ce,ca nu avea nimic.am fost deja la politie cu ea,deci nu pot sa spun ca a cazut sau ceva de genul.m-a dat in judecata. renunta la acuzatii ptr 1500 euro. cam mult .X-(

multumesc pentru ajutor
buna ziua
Am si eu o intrebare: daca am lovit pe cineva pe trecerea de pietoni,o lovire usoara(aveam 20 km/h) si persoana respectiva nu a avut ceva grav,doar o zgarietura sa zicem,nu si-a rupt nimic,e ok ,dar acum ma da in judecata ,sustinand ca totusi a avut ceva,ce as putea sa patesc?am fost incardrat in art 184 al 1 si 3.ma intereseaza care sunt consecintele,si mai ales cam care ar fi amenda.mentionez ca nu aveam voie sa fac stanga acolo unde era trecerea ,deci nu aveam voie sa trec pe acolo.

multumesc