avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate Blues

Activitate Blues

Buna. Problema pentru care va solicit un răspuns este următoarea: sunt elev, in cls. a XII-a, iar recent am participat la olimpiada de Lb. si Literatura romana, unde subiectul al doilea a fost "Literatura generatiei mele"; evident am scris care este literatura generatiei mele(trebuie sa va spun ca sunt un mare devorator de literatura contemporana, poezie contemporana in special) unde am avut un citat din Emil Brumaru. Aici intervine problema; eu vroiam sa demonstrez ca literatura care pare vulgara in prima faza se dovedeste a fi foarte sensibila de fapt, o hierofanie daca vreti, si ca nu exista vulgaritate in literatura desi poate parea asa. Citatul era urmatorul: [editat]E. Brumaru), evident ca asta mi-a atras o propunere de exmatriculare. Judecand dupa cele de mai sus, pot face asta, din momentul in care eu am raspuns sincer la o problematica si nu am facut altceva decat sa citez pe cineva care are 1 premiu al Uniunii Scriitorilor si mule alte distinctii fiind cunoscut ca unul din cei mai mari scriitori contemporani? Ce as putea face in privinta asta? Daca nimic nu o sa mearga ma gandesc sa-mi gasesesc un avocat