avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Dragomir

Activitate Gabriel Dragomir

Fa o programare pentru Consultatie GRATUITA pe gabrieldragomir.ro.E greu sa cuprindem aici toate aspectele
Răspuns la discuția Poprire
Da, 1/4
Fa o programare pentru CONSULTATIE GRATUITA pe gabrieldragomir.ro si te ajut.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Actiune in instanta pentru suplinirea acordului.
Răspuns la discuția Înregistrare marcã OSIM
Daca marca este inregistata la nivel comunitar si in Romania isi desfasoara activitatea o sucursala, nu aveti absolut niciun motiv sa inregistrati marca in Romania.
Marca este deja protejata in toate tarile membre UE inclusiv in Romania .

Marca comunitara versus marca nationala?
Inregistrarea la nivel comunitar sau national depinde te teritoriul unde doriti sa va desfasurati activitatea si unde sa protejati marca.

De exemplu daca desfasurati activitatea doar in Romania si publicul tinta este din Romania nu are sens sa o inregistrati la nivel comunitar pentru ca nu va intereseaza ce se intampla in Austria (de exemplu)

Succes!
Răspuns la discuția Marcã înregistratã copiatã
1. Formulati Observatii in care invocati motive absolute de refuz la inregistrare - temeiul legal art. 5 din legea 84/1998 privind marcile si indicatiile geografice
2. Formulati Opozitie intemeiata pe art 6 din aceeasi lege
3.Referitor la notificarea prin executor, apreciez ca nu este utila in acest stadiu deoarece nu cred ca ar rezolva problema.

Referitor la clase, problema sa pune la modul urmator:Daca doriti sa le utilizeze marca doar pentru anumite clase, mentionati acest lucru in opozitie.

Modele nu stiu daca gasiti pe internet.Va pot ajuta cu cele utilizate de noi daca imi lasati o adresa de mail!

Succes!
Răspuns la discuția Trafic de droguri
Nu de pune problema precrisptiei raspunderii penale pentru ca raspunderea a fost stabilita deja
Raspunderea administratorului societatii intervine chiar si dupa incetarea mandatului pentru fapte comise in exercitarea acestuia.

In concluzie, trebuie sa dovediti cum ati preluat societatea si cand s-au acumulat datoriile.
Scrieti-mi pe adresa de mai:office@avgabi.ro si veti primi toate informatiile de care aveti nevoie.

1. Asociatii minoritari nu se pot opune executarii dar se pot intoarce cu actiune in regers impotriva administratorului deoarece le-au fost prejudiciate interesele

2.Da.Acordul celuilalt sot este necesar doar in cazul actele de dispozitie care micsoreaza patrimoniul comun
Răspuns la discuția intrebare
Pe site-ul registrului nu puteti verifica decat modificarile intervenite in activitatea firme.Intrati pe onrc.ro in drepata paginii aveti stadiu dosar si acolo introduceti numele sau CUI-ul.