avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate alisia

Activitate alisia

Răspuns la discuția as dori o lege
va multumesc
Discuție as dori o lege
as dori sa stiu o lege cam pana la ce ora se poate asculta muzica intr-un apartament ca am o vecina pe scara care ne tot suna cum aude ca mere muzica si ne tot ameninta intradevar a facut reclamatie la politie si a venit sectoristul la noi . dar de curand a sunat din nou cum a auzit ca ne mere muzica la 8.30 si ne-a amenintat si la sotul ia spus ,sotul ei ca sa aiva grija cum iese din casa nu nu sa stie ce i se poate intampla .eu as dori sa imi o dati o lege prin care sa stim pana la ce ora putem asculta ,si cu amenintarile cum putem face. va mutumim
buna as dori sa stiu cum se plateste concediul de odihna .ca eu am fost in aprilie in concediu si nu mi sa platit de cat zilele lucrate multumesc
Discuție mostenire
buna ma numesc andrea si av vrea sa ma lamuriti cu ceva lucruri daca se poate.soacra mea ar dori o lamurire .uitati care este problema.mama ei ar vrea sa treaca averea pe fiul ei ,dar sucesiunea dupa tata nu a fost facuta acesta este decedat .soacra mea ar vrea sa stie daca are dreptul la ceva de acolo sau macar dupa tata. va multumesc
Discuție despre divort
buna ma numesc andrea si as vrea sa mi raspundeti la niste intrebari daca se poate.Matusa mea este casatorita de 5 ani si au un copil de 3 ani si sotul ia spus ca daca divorteaza ii ia copilul ca de ce este pe somaj si tribunalul in acest caz nu il dai ei ,familia sta in casa parintilor ei inpreuna cu acestea si au domiciliul acolo toti .intrebarea mea este poate sa ii ia copilul daca este pe somaj sau de ce nu au un imobil al lor . va multumesc
Discuție despre concediu
buna ma numesc andrea as dori daca se poate sa ma lamuriti si pe mine la o problema am lucrat intr-o firma de confectii 3 ani si jumatate .in septembrie 2008 mi-am facut lichidarea de acolo avand toate cele 21 de zile de concediu efectuate. in momentul in care imi completa nota de lichidare mi sa spus ca trebuie sa platesc 7 zile de concediu si le- am platit. in octombrie 2008 ma-m angajat la o alta firma.intrebarea mea este cele 7 zile de concediu pe care le am platit ar trebui sa le primesc de la noua firma la care lucrez sau sa mi iau gandu de la ele ca am fost fraierita de celalta firma.va rog sa ma lamuriti. va multumesc