avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate alina2009

Activitate alina2009

Răspuns la discuția omor din culpa...!?
Concluzia ar fii ca in functie de prestatia avocatului este foarte posibil sa primeasca pedeapsa cu suspendare plus anularea permisului?
Răspuns la discuția omor din culpa...!?
Nepotul femeii decedate doreste sa primeasca o suma de bani in schimbul careia sa nu mai fie parte civila in proces...acest lucru ne va ajuta?
Am vorbit cu un avocat care probabil ne va si reprezenta in instanta, insa prea multe lucruri nu stim de la dansul momentan pt ca dosarul inca nu a ajuns la politia capitalei, sotul meu nefiind inca anuntat sa mearga sa dea acolo declaratie! Acest avocat ne-a spus ca in majoritatea cazurilor de acest gen, tinand cont de anumite circumstante si de faptul ca sotul meu nu a mai avut antecedente, pedeapsa va fii data cu suspendare...ne-a dat 90% sanse pt a primi o pedeapsa cu suspendare...
Va multumesc pt raspunsuri...
Răspuns la discuția omor din culpa...!?
Totusi, pedeapsa este posibil sa fie cu suspendare?
Sotul meu avea permisul suspendat pt 30 zile...cu 3 zile inainte de a trece suspendarea a efectuat o manevra de intoarcere intr-o parcare, in urma acestei manevre lovind cu spatele o femeie de 86 de ani, care din pacate a decedat in urma impactului...
Momentan dosarul nu a ajuns la Politia Capitalei pt a sti exact ce s-a scris acolo...
Cam ce pedeaspsa risca sotul meu, atat legat de permisul de conducere, cat si de decesul femeii?
Multumesc anticipat pt raspunsuri