avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Activitate carmen_miron

Activitate carmen_miron

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
stii care e problema...nu toti suntem lipsiti de logica... faci spetele si gresesti teoria...poate parea inexplicabil... oricum ar fi e vorba si de sansa ta de a-ti pica fisa si a nu te complica... de a avea nervii necesari sa nu schimbi raspunsurile, de a-ti asculta primul instinct ... referitor la pus burta pe carte...nu e suficient...si oricum e prematur... eu una acum incerc sa ma relaxez...in decembrie cand se va afisa calendarul estimativ, eventual, poti sa incepi sa te gandesti ...
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
deci eu sunt cu sufletul alaturi de voi...nu stiu daca voi mai incerca ...e mult prea repede sa ma pronunt ... inima mea imi sopteste ca da dar momentan sunt pe stand-by...din nou apar oameni care au stat deoparte si ne-au evaluat, din nou primim sfaturi ...randu trecut am fost trimisa la oale si pampersi acum mi se dau sfaturi despre cum trebuia invatat si despre cat de prost stiu sintetiza in cuvinte informatia din capul meu...asta e... stiti cum se spune "vae victis"...
adrianradu.bv a scris:

pentru ca acum pentru cei cu note sub 7 emotiile au incetat, pentru ceilalti continua si sunt mult mai puternice... inainte de examen nici macar nu ma interesa cine sau cati participa, am incercat sa ma concentrez numai pe pregatirea mea... acum in schimb si eu si altii suntem mai mult sau mai putin la voia sortii...

este un pic... aiurea ... de unde stii tu cum ma simt eu care am invatat la fel de mult ca si tine sau poate mai mult dar acolo in sala nu mi s-au legat in cap...de unde stii tu ce se invarte in sufletul meu...am emotii de fiecare data cand deschid topicul asta...dar ...asta e...
in decembrie cand se afiseaza calendarul estimativ... atunci vei sti daca le mai iei in brate in eventualitatea unui examen pe post sau numai pt INM...eu acum nici nu ma gandesc la asa ceva ... stau si bocesc, sunt in faza de linsul ranilor ....
problema mea e ca ... stiu mult mai mult ca randu trecut si am luat o nota mai mica...e un paradox peste care nu stiu cum voi trece... capul meu e in acest moment o librarie ambulanta de drept... si voi incerca tot posibilul sa il folosesc ... cum inca nu stiu ... o singura certitudine am ... nu am voie sa las informatiile sa se piarda.... referitor la INM ... cum sa imi las copiii 1 an fara mama? ... nu pot asa ceva...
cand va citesc ... imi dau seama ca asta e un drog de care devii dependent... momentan eu nu stiu exact ce voi face peste o saptamana ... le iau pe rand si incerc sa ma gandesc ca toate se intampla cu un rost ... orice ar aduce viitorul, un lucru mie mi-e foarte clar ... daca voi mai participa nu imi voi mai pune copiii sa treaca prin ce au trecut acum si anul trecut... ei da si eu imi reprosez 2 spete si 5 intrebari ... cu ele aveam cred undeva intre 7.3 - 7.5 ... sunt foarte dezamagita ... dar viatza merge mai departe ...
succes..eu...cred ca ma voi retrage din cursa...asta e..nu putem fi toti procurori si judecatori... iar daca cumva se va mai organiza si ma va lovi damblaua sa particip...voi citi si eu lejer o data materia si ma voi duce... nu mai ma cramponez in nebunia asta...viatza nu se opreste in loc ...
va salut si io...nu am crezut ca e posibil ...sa stii mult mai mult si sa iei nota mai mica ...am picat...poate puteam scoate un 7.1-7.2 fara a modifica 2 spete si 3 grile...dar mie mi s-a parut a fi un alt fel de examen...sunt fff dezamagita, nu stiu daca voi mai putea pune mana din nou pe carti ... e posibil ca pt mine visul de a deveni magistrat sa se opreasca aici...mi-am neglijat enorm familia, copiii ... va trebui sa iau decizii importante in viitorul apropiat...va felicit pe toti cei care ati participat iar celor care vor fi peste linie le doresc mult succes in cariera
ma plimb prin Bucuresti...mai vreau sa recitesc organizarea si poate Ril-urile...si ma pregatesc pt ziua cea mare ...sa dea Domnu sa fie bine ... :luck:
eu am ajuns la Bucuresti... nu mai fumez da va tin companie...etaj I amfiteatru 3...