avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters78113

Activitate ContSters78113

Buna Ziua ! Imi puteti sune va rog care sunt caile de urmat daca rudele refuza impartire mosteniri (o casa cu terenul aferent)?
In urma decesului bunicilor a ramas mostenire o casa cu teren, mostenitori legali ar fi mama mea si sora ei,dar mama mea a decedat in urma cu cativa ani atunci mostenitori ramasi sunt matusea mea cu veri mei si frati si tatal meu.
Aceasta refuza vanzarea casei pentru a putea imparti mostenirea sau alte metode de remuneratie a noastra, ce se poate face atunci?
Buna Ziua . In urma cu 1an si ceva am avut un accident cu victima care a decedat ulterior la spital dupa ceva vreme (1 luna) , sau facut cercetari la fata locului ,expertiza de circulatie etc, nu am consumat alcool , atunci am primit o dovada cu drept de circulatie pe 15 zile care se poate prelungi in fiecare luna , nu am mai incercat sa prelungesc dovada, dovada cu drept de circulatie pe 15 zile am primit dupa ce a decedat victima . Vreau sa inteb daca mi se poate restitui permisul inapoi si cum ar trebui sa procedez , inca nu am fost trimis in instanta .