avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate alin1980

Activitate alin1980

Buna as vrea sa fac un contract de inchiriere al autoturismului meu personal .. lucrez la o firma de distributie pe autoturismul propiu si trebuie sa facem acel contract. Problema este ca Cartea de identitate a masini "actele" sunt pe numele tatalui meu care a decedat acuma 4 ani. Masina este luata prin banca credit bancar . am achitat jumate mai e jumate pe 10 ani luata in 2007.

Cum pot proceda sa fac acel contract Va multumesc.
Buna as vrea sa fac un contract de inchiriere al autoturismului meu personal .. lucrez la o firma de distributie pe autoturismul propiu si trebuie sa facem acel contract. Problema este ca Cartea de identitate a masini "actele" sunt pe numele tatalui meu care a decedat acuma 4 ani. Masina este luata prin banca credit bancar . am achitat jumate mai e jumate pe 10 ani luata in 2007.

Cum pot proceda sa fac acel contract Va multumesc.
va multumesc de raspuns dar pot sa schimb cartea de identitate a masini pe numele mamei .. acepta banca asta .. pt ca cartea originala a masini e la banca ..si eu vreau sa schimb cartea de identitate a masini.
Buna ziua sper sa ma puteti ajuta..

In 2007 am Luat un Logan prin banca A fost achizitionat pe numele tatalui meu cartea de identitate a masini e pe numele lui , Am platit atunci 4000 euro si mai aveam de platit pe 10 ani inca 4000 euro....

Tatal meu a murit acuma 3 ani. si eu as vrea sa schimb propiet6arul masini cu un alt membru al familiei mama mea.. se poate face trecerea si schimbarea carti de identitate a masini in acest caz. si ce trebuie facut multumesc mult.

Va multumesc.
Discuție Casa de marcat
Buna ziua as dori un raspuns daca ma puteti ajuta .. Eu as dori sa vand casa de marcat pe care o detin. Firma mea nu mai functioneaza de 2 ani adica e fara activitate ,dar nu e suspendata la registru . As putea vinde casa de marcat in acest caz?

va multumesc
Răspuns la discuția factura ..
oricum va multumesc pt raspunsuri
Răspuns la discuția factura ..
da asta si intentionez sa vad bunurile inainte si pe urma sa suspend ..

Si din cate am inteles cineva mi-a zis ca si daca as avea datorie pot suspenda firma .. nu are legatura ..
Răspuns la discuția factura ..
BS sau bass? ce inseamna ?
Discuție factura ..
Buna ziua as avea o nelamurire .. detin o firma era un internet-cafe , problema eu vreau sa suspend firma si sa vad bunurile , Intrebarea este pot la vanzare sa emit factura si chitanta catre cumparator pe bunurile care le vand ale firmei .. Detin facturier si chitantier .. pt ca aveam contract cu o firma de cafea si trebuie sa emit chitanta si factura in momentul cand se facea plata ..

Deci as vrea sa stiu daca pot Emite factura si chitanta pe bunurile Firmei ce le vand .mai departe.?

ms
Răspuns la discuția factura firma
Adica ce inseamna personificate ?

Nu e de ajuns Chitantierul si Facturielul Normal , pana acuma cu societatea Ness cafe unde Emiteam factura era ok ..