Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de inchirere auto?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de inchirere auto?

Buna as vrea sa fac un contract de inchiriere al autoturismului meu personal .. lucrez la o firma de distributie pe autoturismul propiu si trebuie sa facem acel contract. Problema este ca Cartea de identitate a masini "actele" sunt pe numele tatalui meu care a decedat acuma 4 ani. Masina este luata prin banca credit bancar . am achitat jumate mai e jumate pe 10 ani luata in 2007.

Cum pot proceda sa fac acel contract Va multumesc.
Mergeti la uin notar public si o sa va spuna el si ce acte sa aduceti si cum sa fie intocmit si cine trebuie sa il semneze.