avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Activitate inimioara

Activitate inimioara

As vrea sa ma invatati daca se poate cum sa fac contestatia , pt a azinoapte am stat pana la ora 4 si am citit tot felul de forumuri si am recitit si dcretul pur si simplu s-a facut o nedreptate si vreau sa ii mustruluiesc pt asta
Da m-am tamponat cu celalalt dar sunt avarii usoare si ea-a m-a incadrat la articolul 101 alin 3 lit A care inseamna suspendare de permis .Dar eu ma intreb de ce acolo unde scrie " se stabilesc " este bifata casuta de avertisment daca m-a incadrat la acest articol pt ca nu mi-a zis daca il suspenda sau nu daca as putea as posta procesul verbal , dar din pacate nu pot
Am avut si eu astazi un accident de masina , am fost incadrat la neacordare de prioritate. Toate bune ,nervos cum eram nu am mai apucat sa citesc procesu verbal , asta seara cand ajung acas ma uit peste el si cu stupoare vad ca sunt incadrat normal la neacordare de prioritate si au zis ca imi suspenda permisul , dar intrebarea mea e alta , de ce au trecut avertisment pe procesul verbal , iar la locul unde e trecut retinerea persmisului de conducere nu este trecut nimic .......?????? Eu ce sa inteleg din asta????? si daca as putea as pune si o mica parte din procesul verbal aici ca sa il vedeti
Răspuns la discuția permis suspendat pe 60 de zile
Da chiar mie mi s-a intamoplat asa ceva azi in procesul verbal pe langa sancrtiunile pe care le primesc mai imi bifeaza si casuta cu avertisment , eu nu mi
mai inteleg nimic ori se da avertisment ori se retine permisul de conducere , pur si simplu sunt bagat in ceata