avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Activitate yna87

Activitate yna87

Acum am inteles. Multumesc mult pentru aceste explicatii!
Va multumesc amandurora! Am urmarit raspunsurile dvs, insa nici acum nu m-am lamurit... poate nu sunt obisnuita cu termenii sau poate unele raspunsuri nu au fost prea explicite... Cum adica "decizia este obligatorie numai pentru instantele judecatoresti"?
Va multumesc frumos! Inca o intrebare as mai avea... Tatal meu a suferit o interventie chirurgicala-hernie de disc, in urma cu cativa ani. Acum este pensionat pe caz de boala, gradul II, revizuibil la un an. In acelasi timp este si consilier comunal. Este legal sa primeasca pe langa pensie si indemnizatia de consilier?
Va multumesc frumos! Inca o intrebare as mai avea... Tatal meu a suferit o interventie chirurgicala-hernie de disc, in urma cu cativa ani. Acum este pensionat pe caz de boala, gradul II, revizuibil la un an. In acelasi timp este si consilier comunal. Este legal sa primeasca pe langa pensie si indemnizatia de consilier?
Bunica mea avea pensie de CAP, iar sotzul avea pensie de stat si de veteran. La decesul sotului in 2001 a ramas ku pensia de urmas si indemnizatia de vaduva veteran razboi de pe urma sotului, iar pensia de CAP i-au anulat-o. Din 2008 primeste si ajutorul pt vaduva. Asadar, are pensie de urmas 225 lei, indemnizatie vaduva veteran razboi 157 lei si pensie de vaduva 113 lei. In conformitate cu legile actuale, are drept sau nu si la pensia de CAP pe care i-au anulat-o? Va multumesc anticipat si va rog mult sa-mi raspundeti.