avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Activitate alin marius popescu

Activitate alin marius popescu

Sunt administratorul unei întreprinderi individuale .Nu am carte de munca și nici un angajat la firmă.firma are venit.Pot beneficia de indemnizație de creștere a copilului?Dacă da in ce condiții?
Răspuns la discuția Declaratia220
daca depun astazi declaratia 200 pt 2015 cand pot solicita cel mai devreme decizia estimativa pe 2016.
Discuție Declaratia220
buna ziua.sunt adminitratorul unei ii .am carte de munca.am solicitat un credit prima casa pe baza salariului.acum mi se cere sa depun la dosar declaratia de venit pe 2015 si declaratia estimativa 2016.am solicitat firmei care mi tine contabilitatea aceste documente dar mi sa raspuns ca declaratia estimativa se depune in cazul in care firma este pe minus in anul precedent.cum se procedeaza si ce ar trebui sa fac pt a obtine aceasta?daca imprumutul il iau pe baza adeverintei de salariat dc mi se solicita si acte apartinand firmei.
Discuție accident mortal
TATAL SI MAMA MEA AU FOST IMPLICATI INTR UN ACCCIDENT AUTO PE DATA DE 17 01 2009.TATAL A DECEDAT LA O SAPTAMANA AFLANDU SE IN COMA LA BUCURESTI.MAMA A BENEFICIAT DE 25 DE ZILE DE SPITALIZARE STAND INTERNATA.SE AFLA SI IN PREZENT IN CONCEDIU MEDICAL.SOFERUL VINOVAT A DECEDAT.AM INTOCMIT UN DOSAR PE PROBLEME DE DAUNE MORALE SI DECES LA FIRMA ASIGURATOARE A VINOVATULUI..PANA ACUM NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS.TREBUIE SA I ACTIONEZ IN JUDECATA?