avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate lilianaG

Activitate lilianaG

vreau sa denunt o inselaciune, dar locuiesc in alt judet decat unde se afla cel parat.... pot sa merg la politie in orasul meu?
Firma este de recrutare, mai recent am descoperit ca nu apare in lista ITM
si da, avem contracte cu ea pe o perioada determinata, dar suntem manageriati la locul de munca de francezi
Multumesc anticipat!
Suntem un grup mic detasat in Franta, agentia care ne-a trimis aici ne da de inteles ca ar trebui sa muncim peste program sa facem mai multi bani (evident din care sa-si ia si ei un anumit comision)
Ce parte reglementeaza munca detasatilor??
sau se shimba doar proprietarul pe actele masinii??
Multumesc :D
debransarea a fost facuta de o firma autorizata in acest sens nu de catre furnizor
la inceputul lui decembrie m-am deconectat de la sis. comun si am montat centrala proprie , desi am platit golirea si umplere inapoi a coloanei cei de la asociatie mi-au reprosat (dupa terminarea lucrarii evident) ca iarna nu se monteaza centrale si ca va trebui sa platesc in continuare caldura la comun
imi poate spune cineva daca se monteaza sau nu centrale iarna si daca difera conditiile de instalare fata de sezonul cald??? merci frumos!
(mentionez ca am acordul asociatiei si al vecinilor din luna sept)
Bune ziua, ptr ca am si alte lucruri mai bune de facut decat sa citesc codul muncii - - cine e f.f.f.dragut si imi spune si mie la ce varsta se iese la pensie si daca are importanta gradul de dificultate al muncii in iesirea la pensie -- multam fain oameni buni! :)
Răspuns la discuția Tulburarea linistii publice
de 2 luni :-/ refac blocul din temelii...
pai spuneti-le si dvs. sa se grabeasca sa termine ptr ca de politie nu poate fi vorba....sau incepeti sa faceti plimbari lungi si dese,ca tot e vara :D
spune- i matusii tale sa nu mai fie cap patrat si sa te deranjeze cu tribunalui ca asta se poate rezolva la notar :D
daca ai fost chemat totusi.... nu se intampla nimic daca nu mergi.... prima data :P
nu am anuntat asa ca mi-au trecut ei un consum estimativ,probabil de aici si neintelegerea....