avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate adrian10

Activitate adrian10

Răspuns la discuția Impozit pe apartament
in cazul in care nu se depune declaratia , va suporta consecintele proprietarul apart. sau SRL ul

care pot fi consecintele nedepunerii declaratiei
buna ziua
am o intrebare:
in aprtamentul pe care il detin , proprietate, si in care locuiesc are sediul social un SRL care nu desfasoara activitati in apartament, nu se deduc cheltuieli cu apartamentul pe SRL
Trebuie sa depun la primarie vreo declaratie, se mareste impozitul ?
multumesc
Răspuns la discuția anulare proces verbal
am contestat pv la judecatorie si am pierdut
se mai poate face ceva ?
buna seara, am o intrebare
Daca primesti o amenda ( data de politistul de la rutiera ) si nu o platesti CE SE INTAMPLA ?
Ce perioada poti " amana" achitarea amenzii fara sa patesti nimic ...?
( stiu ca daca nu o platesti imediat nu mai beneficiezi de posibilitatea de a plati jumatate din suma )

m u l t u m e s c
Răspuns la discuția EXMATRICULAREA unui elev
dar, daca nu e prevazut un termen , acum ( la atata vreme ...) e ok sa i se comunice exmatricularea si in felul acesta metodologia sa fie respectata in totalitate ?
un elev a fost exmatriculat din pricina absentelor
Regulamentul de functionare a institutiilor de invatamant prevede ca decizia de exmatriculare se comunica SCRIS dar nu prevede un termen...
elevul a contestat exmatricularea ( pe motiv de procedura,invocand necomunicarea in scris a exmatricularii
CE SE POATE FACE
acum , la 2 luni de la exmatriculare i se poate comunica decizia de exmatruiculare ( intrucat metodologia nu prevede un termen ) sau e prea tarziu...
Daca se anuleaza exmatricularea, absentele existand si ramanad nemotivate el ar trebui din nou exmatriculat ?

multumesc mult ptr ajutor
Răspuns la discuția martor proces verbal
multumesc mult
Răspuns la discuția martor proces verbal
martorul nu ar trebui sa fie ''strain cauzei ''...? poate fi martor spre exemplu un alt politist ...? sau angajatul care aplica sanctiunea blocarii rotii ???
buna ziua
am parcat masina , a venit pol rutiera si a dispus ADP ului blocarea rotii
Pe procesul verbal (pe care nu l-am semnat ) este pus martor angajatul ADP ului ( cel care bloca roata )
Este corect ?
Am sanse sa anulez acest P V

multumesc
Răspuns la discuția anulare proces verbal
multumesc